W SPRAWACH PILNYCH

PRAKTYKA

Najnowsze

Artykuły

Nowe przepisy akcyzowe 2025 – kluczowe zmiany i ich konsekwencje

Podatek obejmuje produkty o szczególnym znaczeniu, takie jak paliwa, alkohol, papierosy oraz wybrane wyroby energetyczne. Ze względu na swoją specyfikę, regulacje dotyczące akcyzy podlegają częstym zmianom, mającym na celu zarówno dostosowanie przepisów do standardów unijnych, jak i uszczelnienie systemu podatkowego.

Czytaj więcej »
Artykuły

Immunitet: Przywilej, ochrona czy nadużycie? – Obcy żołnierze stacjonujący na terytorium Polski

Obecność obcych wojsk na terytorium Polski wynika z międzynarodowych zobowiązań, głównie w ramach NATO oraz dwustronnych porozumień obronnych. Stacjonowanie żołnierzy innych państw ma na celu wzmacnianie bezpieczeństwa kraju i regionu, zwłaszcza w kontekście współczesnych zagrożeń geopolitycznych.

Jednak obecność wojsk sojuszniczych rodzi także pytania dotyczące ich statusu prawnego, w tym zakresu

Czytaj więcej »
Artykuły

Immunitet: Przywilej, ochrona czy nadużycie? – Sędziowie i Prokuratorzy

Immunitet sędziowski i prokuratorski to istotne elementy polskiego systemu prawnego, mające na celu zapewnienie niezależności sędziów i prokuratorów w wykonywaniu ich obowiązków. Sędziowie, jako strażnicy praworządności, muszą być wolni od nacisków politycznych i osobistych, dlatego ich immunitet chroni ich przed odpowiedzialnością za działania podejmowane w ramach funkcji orzeczniczych. Z kolei

Czytaj więcej »
Artykuły

Polska-Rosja: Nielegalna transakcja i jej skutki

Od lat sprzedaż majątku państwowego jest jednym z kluczowych elementów zarządzania zasobami narodowymi, często wykorzystywanym jako sposób na poprawę sytuacji budżetowej czy restrukturyzację sektorów gospodarki. Jednak gdy taka transakcja odbywa się wbrew międzynarodowym sankcjom, może prowadzić do poważnych konsekwencji – zarówno dla kraju sprzedającego, jak i dla jego relacji z

Czytaj więcej »
Artykuły

Immunitet: Przywilej, ochrona czy nadużycie? – Posłowie i Parlamentarzyści

Immunitet poselski i parlamentarny to jeden z fundamentów funkcjonowania współczesnych demokracji. Jego celem jest ochrona przedstawicieli narodu przed nieuzasadnionymi działaniami prawnymi i politycznymi naciskami, które mogłyby ograniczać ich swobodę działania. Immunitet pozwala parlamentarzystom na niezależne wykonywanie mandatu, zapewniając im ochronę przed odpowiedzialnością za działania podejmowane w związku z pełnieniem funkcji

Czytaj więcej »
Artykuły

Jak zmiany w ochronie rodziców i kobiet w ciąży wpłyną na rynek pracy?

Zmiany w Kodeksie pracy dotyczące ochrony pracowników związanych z rodzicielstwem stanowią istotny krok w kierunku zapewnienia lepszych warunków pracy dla kobiet w ciąży, rodziców oraz opiekunów dzieci. W ostatnich latach wprowadzono wiele regulacji mających na celu dostosowanie polskiego prawa do standardów unijnych oraz poprawę sytuacji pracowników łączących obowiązki zawodowe z

Czytaj więcej »

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Każda sprawa jest inna. Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Wyceny dokonujemy po zapoznaniu się ze sprawą.

Aktualnie, jedyną realną różnicą pomiędzy adwokatami i radcami prawnymi jest możliwość zatrudnienia radców na umowę o pracę. Jednakże, radca prawny nie może wtedy brać udziału w sprawach karnych i karnoskarbowych w charakterze obrońcy.

Dobry adwokat powinien wykazywać się wysoką empatią, umiejętnością uważnego słuchania, dyplomacją, cierpliwością i taktem. Te kompetencje potrzebne są zresztą nie tylko w kontakcie z klientami, ale też innymi prawnikami, świadkami czy pracownikami administracji sądowej.

Jest to prawnik, który świadczy pomoc prawną, a w szczególności udziela porad prawnych, sporządza opinie prawne, opracowuje projekty aktów prawnych lub umów oraz występuje przed sądami i urzędami.

MISJĄ KANCELARII JEST SŁUŻYĆ POMOCĄ KLIENTOM WEDŁUG NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW PRAWNYCH I ETYCZNYCH

Adwokat WARSZAWA - Pomoc prawna w Warszawie

CZY POTRZEBUJĄ PAŃSTWO POMOCY PRAWNEJ - ADWOKAT WARSZAWA?

Zapraszamy do nawiązania kontaktu z naszą Kancelarią Adwokacką w Warszawie. W zakładce „kontakt” do Państwa dyspozycji pozostawiamy formularz kontaktowy, numer telefonu oraz adres e-mail. Podczas pierwszej rozmowy przedstawimy zasady przyszłej i ewentualnej współpracy.